Výsledky sa dostavili okamžite

Prípravky Dr. Michaels na lupienku pomohli už stovkám až tisícom ľudí. Jedným z nich je aj Martina Švecová, ktorá sa s psoriázou potýka od 14 rokov. Vzhľadom k tomu, že ju sada prípravkov Dr. Michaels veľmi pomohla, rozhodla sa poskytnúť nám rozhovor a upozorniť tak ostatných pacientov na pozitívny vplyv preparátov na stav jej kože.

Od koľkých rokov trpíte lupienkou alebo kedy ste sa s ňou prvýkrát stretla?
Asi od 14 rokov. Ale už predtým som videla jej prejavy, takže som hneď vedela, o čo ide.
 
Máte ju zaujal alebo ste sa s ňou stretla ako prvý v rodine?
Áno, dedične, po dedkovi, ale tomu sa lupienka objavila až v 50 rokoch.
 
Trpíte lupienkou po celom tele alebo len na konkrétnych miestach?
Začalo to vo vlasoch, ale postupne sa začala objavovať po celom tele.
 
A ako ste sa s tým v tej dobe zmierovala, to pre vás muselo byť hrozne ťažké, v 14 rokoch, puberta, spolužiaci ...
Ono to nezačalo hneď tak úplne naplno, najprv to bolo len pár fliačkov a to sa dalo prekonať. Navyše vo vlasoch to toľko nebolo vidieť, takže som zo začiatku nemala pocit, že by si to niekto nejako viac všímal. Nikdy som navyše nemala ložiská väčšia ako 2cm, takže to nebolo tak tragické.
 
Ako ste lupienku liečila? Predpokladám, že ste chodila k dermatológovi, ktorý navrhol určitú liečbu?
Vystriedala som veľa kožných lekárov a väčšinou predpísali plnú tašku kortikoidov, mastičiek a krémov na báze steroidov. Skúšala som klasické krémy aj ručne vyrábané masti z lekární. Väčšinou sa koža trochu upokojila, časť príznakov zmizla, ale úplne sa to po týchto prípravkoch nezahojili nikdy. Vždy sa choroba za krátku dobu vrátila späť.
 
Takže to bola taká krátkodobejšie liečba, ktorá v tej chvíli pomôže, ale z dlhodobého hľadiska nič neriešila? Skúšala ste vymeniť lekára?
Skúšala, ale aj keď som našla treba nejakú vyhlásenou kožné lekárku, tak to v podstate bolo to isté. Kortikoidy, chémia, proste žiadny zázrak. Dedo vlastne taky vyskúšal hŕbu prípravkov, raz nejaký špeciálny sprej, ktorý mal celkom rýchle a dobré účinky, ale za pol roka sa lupienka v plnej sile vrátila späť.
 
Koľko prípravkov ste zatiaľ vyskúšala?
Okolo desiatich. Boli to rôzne druhy, značky aj zloženie, ale s výrobkami Dr. Michaels som bezkonkurenčne najspokojnejší.
 
Skúšala ste niekedy vyslovene bio prípravky alebo babské rady, rôzne bylinky alebo obklady?
Z prírodných prípravkov som skúšala len domáci konopnú masť, ktorá mala celkom upokojujúce účinky.
 
Ako ste sa dostala k prípravkom Dr. Michaels?
Vlani vo februári som čítala rozhovor s primárkou kožného oddelenia na Bulovce, s pani Hercogová. Povedala som si, že keď to používajú na Bulovce a dokonca aj na deťoch, tak by to mohlo byť dobré. Bohužiaľ sa to kvôli vyššie spomínanému interview okamžite všade vypredalo a asi mesiac neboli prípravky zohnať. Potom som ale mala šťastie, prípravky zohnala a výsledky sa dostavili okamžite. Najskôr bolo vidieť, že sa s kožou niečo deje a asi po 5 týždňoch ložiská zmizla úplne.
 
Od tej doby sa vám lupienka nevrátila?
Občas sa objaví malý fliačik, ale rozhodne nie v tak veľkom množstve a len veľmi zriedka.
 
Ako intenzívne ste teda prípravky používala na začiatku a ako teraz?
Zo začiatku som prípravky Dr. Michaels používala intenzívne, podľa odporúčaného dávkovania. Mala som objednanú malú sadu, ktorá obsahovala gél, olej aj krém. Potom už som jednotlivé prípravky dokupovala zvlášť. Zo začiatku som musela dokupovať gél, používala som ho do vlasov, navyše dvakrát denne, takže to bolo náročnejšie. Olej mám do teraz, ten sa vypotřebovává pomaly, a krém som zatiaľ dokupovala len raz a používam ho do teraz.
 
Ako často používate prípravky teraz?
Používam všetko, väčšinou obdeň a je to skôr kvôli údržbe momentálneho stavu. Zvláštne je, že po steroidov sa lupienka vráti na rovnakom mieste, tu ide vidieť, že to kortikoidy nie sú, že sa na vyliečené miesta nevracia. U kortikoidov sa navyše pri liečbe uprostred vytvorí biely fliačik a ložiská miznú do strán, zatiaľ čo po prípravkoch Dr.Michaels ložiská mizne plošne ..
 
Keď príznaky psoriázy prvýkrát zmizli, ako ste sa cítila?
Ja som sa vždy utešovala tým, že si toho okolí moc nevšíma. Že tie fľaky vyzerajú pri vode trebárs ako štípance od komárov. Tak ako tak som sa ale nikdy v plavkách necítila dobre. Zlomový okamih bol, keď som si vlani v lete prvýkrát vzala dvojdielne plavky, namiesto tých jednodielnych. Bol to neuveriteľne príjemný pocit. Oslobodzujúce.
 
Takže Vám to pomohlo aj z psychickej stránky?
Áno, neuveriteľne. Sú veci, ktoré vám zvýši sebavedomie, napríklad keď si váš nový partner lupienky nevšíma a berie vás takú, aká ste. To mi veľa pomáhalo. Ale to vnútorné uspokojenie, keď som sa mohla ukázať v plavkách, bez toho aby som premýšľala, čo si ľudia myslia, to bolo na nezaplatenie.
 
Chodíte ešte k nejakému dermatológovi?
Nie, už vôbec. Ja tam od tej doby, čo používam prípravky Dr.Michaels, nepotrebovala.